Lipica, 14. 9. 2014

Miha Tavčar, Robert Vrhovnik in Tamara Trebec so novi državni prvaki v vožnji vpreg

Po dresurni vožnji in maratonu je spretnostna vožnja na lipiškem hipodromu v nedeljo, 14. septembra, odločila o državnih prvakih v vožnji vpreg za leto 2014. Lanska prvaka v vožnji dvovpreg – voznik Konjeniškega kluba Lipica Miha Tavčar v kategoriji L2 in Robert Vrhovnik v kategoriji A2 – sta ubranila naslova.

Do spremembe je prišlo le med vozniki enovpreg, kjer je lanski prvak Igor Trebec »prepustil« naziv svoji hčeri Tamari Trebec, ki nastopa za KK Lipica, in jo na tekmovanju podprl kot sovoznik.

Vsi trije najbolje uvrščeni so prevzeli vodstvo že na petkovi dresurni vožnji. Sobotni maraton je med vozniki enovpreg najbolje odpeljal voznik Konjeniškega kluba Lipica Andrej Prunk z lipicancem 429 Favory Famosa III, med vozniki dvovpreg v kategoriji A2 pa Janez Peternel z lipicankama 243 Barbana III in 243 Lipica IV.

V kategoriji L2 je bil v maratonu najbolj prepričljiv gostujoči voznik hrvaške državne kobilarne Djakovo Josip Zirn z lipicanskim parom, med slovenskimi tekmovalci pa  voznik Kobilarne Lipica Mitja Mahorčič z lipicancema 330 Favory Slavina XIX in 424 Favory Slavina XIX.

V spretnostni vožnji je bila v kategoriji enovpreg najuspešnejša Tamara Trebec z lipicancem Maestoso Bona, med vozniki dvovpreg v kategoriji A2 Andrej Glažer s konjema Figo in Markiz, v kategoriji L2 pa Miha Tavčar z lipicancema 490 Conversano Samira XXV in 485 Conversano Wera XXII, zrejenima v Kobilarni Lipica.

Tako je med lovorika vozniki enovpreg pripadla Tamari Trebec pred Dejanom Jančarjem in Andrejem Prunkom. V kategoriji A2 pa je slavil Robert Vrhovnik s frizijcema Jeldau in Aebele pred voznikom KK Lipica Damjanom Ščuko in Andrejem Glažerjem.

V zahtevnejši kategoriji L2 je na najvišjo stopničko stopil Miha Tavčar, državni podprvak je postal voznik Kobilarne Lipica Mitja Mahorčič, na tretje mesto se je uvrstil Zirn, na četrto mesto pa voznik Kobilarne Lipica Marko Memon.