Lipica, 3. 5. 2015

Green Europe Marathon je povezal Lipico in Trst

V Kobilarni Lipica je bil 3. maja start maratona Green Europe Marathon, edinega maratona, ki s svojo progo povezuje dve evropski državi.

Green Europe Marathon je bil osrednji dogodek športnega spektakla Bavisela, ki letos poteka v Trstu že šestnajsto leto z vrsto rekreativnih tekov in družabnih srečanj.

Green Europe Marathon se je tokrat prvič začel v Lipici in s svojo 42.195 metrov dolgo progo prvič povezal dve evropski državi.

Njegova proga je bila zagotovo med najbolj fascinantnimi v Evropi, saj se je začela na zelenem posestvu Kobilarne Lipica in se nadaljevala v smeri proti vasi Lokev, mejnemu prehodu Lipica in vasem Tržaškega Krasa proti Tržaškemu zalivu.

Start teka je bil ob 8.30 na parkirišču pred hotelom Maestoso v Lipici, po 42-ih kilometrih teka pa je bil cilj tega priljubljenega in vedno dobro obiskanega dogodka na Velikem trgu v Trstu. Med 765 tekači iz več kot 40 držav je na cilj prvi pritekel Kenijec Robert Gaitho Gititu s časom 2:14:37, med tekačicami pa je zmagala Italijanka Claudia Dardini s časom 2:45:59.

Oglejte si video o teku Green Europe Marathon!