Vodeni ogled
16:00
Zapiranje kobilarne
close

Državno prvenstvo v preskakovanju ovir Lipica 2021 – ekipna lovorika Konjeniškemu klubu Urh Bauman v Maribor

Lipica, 21. 8. 2021

Z odličnim nastopom Urha Baumana s konjem Larisal in Ize Vele s konjem Velebiro Western Boy je naziv ekipnega državnega prvaka v preskakovanju ovir danes osvojil Konjeniški klub Urh Bauman iz Maribora. Drugo mesto v članski razvrstitvi je na hipodromu v Kobilarni Lipica osvojil Konjeniški klub Velenje, tretje mesto pa Konjeniški klub Suprinn.

Srebro za Konjeniški klub Velenje sta osvojila Robi Skaza s kobilo Chenoa 3 in Lana Tanko s konjem Quantums Boy, bron za KK Suprinn pa Patricio Muente s konjem Gunfire PJ in Nina Pangeršič s konjem Chamberlain.

V mladinski konkurenci je bil najuspešnejši Konjeniški klub Celje, pred Konjeniškim klubom Karlo – Maribor in Konjeniškim klubom Velenje.

Konjeniški klub Velenje je bil najuspešnejši v kategoriji amaterjev, saj je s svojo prvo ekipo osvojil prvo mesto, s tretjo ekipo pa tretje mesto, medtem ko je drugo mesto pripadlo Konjeniškemu klubu Brdo pri Ihanu.

Med mlajšimi mladinci so se ekipne zmage veselili v Konjeniškem klubu Karlo – Maribor, drugega mesta v Konjeniškem klubu Velenje in tretjega mesta v Konjeniškem klubu pr’Kral.

Med otroci je bil najuspešnejši Konjeniški klub Velebiro pred Konjeniškim klubom pr’Kral in Konjeniškim klubom Suprinn.

Po odločilnih preizkušnjah v ekipni razvrstitvi bodo na hipodromu v Kobilarni Lipica danes na vrsti odprte tekme, jutri, 22. avgusta, pa bo tekmovalno vzdušje doseglo vrhunec s finalnimi tekmami, ki bodo odločile o novih državnih prvakih v individualni razvrstitvi – v vseh kategorijah od članov do otrok.

Državno prvenstvo v preskakovanju ovir, ki ga tudi letos organizira Kobilarna Lipica v sodelovanju s Konjeniško zvezo Slovenije, bo tako pritegnilo 172 jahačic in jahačev s 196 konji. Najbolj atraktivno dogajanje se obeta jutri popoldne na tekmi Grand Prix za člane, na kateri bodo jahačice in jahači z najboljšimi športnimi konji premagovali kar 150 centimetrov visoke ovire.

Športni konjeniški spektakel na hipodromu v Kobilarni Lipica si lahko obiskovalci ogledajo ob izpolnjevanju pogoja PCT.

previous
next

Vsi rezultati in startne liste Državnega prvenstva v preskakovanju ovir 2021 >>

Državno prvenstvo v preskakovanju ovir 2021ekipna razvrstitev:

Člani: 1. mesto KK Urh Bauman, 2. mesto KK Velenje 2, 3. mesto KK Suprinn

Mladinci: 1. mesto KK Celje 1, 2. mesto KK Karlo – Maribor 1, 3. mesto KK Velenje 1

Mlajši mladinci: 1. mesto KK Karlo – Maribor 1, 2. mesto KK Velenje 1, 3. mesto: KK pr’ Kral

Amaterji: 1. mesto KK Velenje 1, 2. mesto KK Brdo pri Ihanu 1, 3. mesto: KK Velenje 3

Otroci: 1. mesto KK Velebiro 1, 2. mesto KK pr’ Kral 1, 3. mesto KK Suprinn 1

Vsem, ki želijo najboljše slovenske tekmovalke in tekmovalce spodbujati pri premagovanju zaprek ter doživeti vzdušje velikih konjeniških tekmovanj, je na voljo tudi prenos v živo na mednarodnem konjeniškem portalu Clip my horse TV na spletni povezavi, ki preko računalniških zaslonov omogoča brezplačen ogled.