* Čas povratka se lahko spreminja zaradi vremenskih razmer in nepredvidljive narave živali.
close

Uspešno izpeljano mednarodno tekmovanju v dresurnem jahanju CDI

CDI3*-W/CDIJ/CDIY/CDICh/CDIP/CDIYH
Lipica, 29. 5. 2022

V Kobilarni Lipica se je zaključilo mednarodno tekmovanje v dresurnem jahanju CDI, ki je potekalo od 26. do 29. maja. Zlat pokal kategorije Grand Prix prostega sloga z glasbo je prejela Alisa Glinka, ki od leta 2018 zastopa barve Moldavije. Na štiridnevnem tekmovanju se je zvrstilo 39 tekmovalk in tekmovalcev z 49 vrhunskimi tekmovalnimi konji iz devetih držav. Slovenijo so zastopali Vital Trdan, Ula Kos in Noa Pale Stankov.

Vrhunec tekmovanja je bil v nedeljo, ko so se najboljši jahači pomerili v prostem programu z glasbo nivoja Grand Prix in se potegovali za točke svetovnega pokala. Prvo mesto je zasedla Moldavka Alisa Glinka s konjem Aachen, dosegla sta  74,315 %. Estonka Grete Ayache je s kastratom Farao de Raia zbrala 71,830 % in zasedla drugo mesto. Treta je Italijanka Valentina Truppa s konjem Ranierijem, dosegla sta 69,885 %.

Tako v individualni kot v skupinski kategoriji CDIY – Young Riders se je Slovenka Ula Kos (Konjeniški kluba Velenje) s konjem Jupiter uvrstila na sedmo mesto, Noa Pale Stankov (Konjeniški klub Velebiro) s konjem Cinar Tar pa na osmo. Vital Trdan (Konjeniški klub Velebiro) s konjem C.C. Copilot je v kategoriji CDI3* – Prix St-Georges zasedel šesto mesto. Ula Kos je nastopila tudi prostem slogu z glasbo skupine CDIY – Young Riders in za nekaj točk zgrešila zlato medaljo.

Kobilarni Lipica je prvi mednarodni turnir v dresurnem jahanju priredila že leta 1974. Po dveh letih premora zaradi epidemije koronavirusa se je tako znova umestila na koledar svetovnih pokalov Mednarodne zveze za konjeniški šport – FEI.